Strona główna CENTRUM DEMOSTENES "

Konkurs Wokalny

II edycja 2010

17.05.2010

Uczestnicy wytypowani przez JURY w składzie:

 1. Małgorzata Stańczyk - wokalistka Akademii Muzycznej
 2. Bożena Dobrowolska - wokalistka Akademii Muzycznej
 3. Magdalena Wasielewska - specjalista emisji głosu

do udziału w Koncercie Galowym w dniu 23 maja 2010 r., który odbędzie się w Sali Koncertowej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Poznaniu, przy ul. Solnej 12. proszeni są o przybycie na godzinę 14.00 celem odbycia próby piosenki finałowej (podkład udostępniony zostanie 10maja). Piosenka ta, będzie wykonywana przez wszystkich 90 uczestników, wśród których JURY wytypowało 27 finalistów (po 9 uczestników z każdej grupy wiekowej).

JURY III etapu - finału II edycji Konkursu Wokalnego "Wyśpiewaj to":

 1. prof. Maja Urbanek-Jaworowicz
 2. dr Zbigniew Grochal
 3. mjr Paweł Joks
 4. dr Magdalena Wasielewska
 5. Małgorzata Stańczyk
 6. Bożena Dobrowolska
 7. Aleksandra Juckiewicz

Pełna lista uczestników Konkursu do pobrania: MS Word | PDF

Informujemy również, że można zamawiać nagrania z przesłuchań. Osoby, które nie dokonały płatności gotówką, a są zainteresowane otrzymaniem nagrania / zdjęć w formacie jpg proszone są o wypełnienie formularza.

 

Informujemy również, że z uwagi na ograniczoną ilość miejsc w Sali Koncertowej prosimy o zarezerwowanie bezpłatnych biletów wstępu na finał II edycji Konkursu Wokalnego.

Dla 90 uczestników finału miejsca zostały zarezerwowane automatycznie. Opiekunów i gości prosimy o dokonanie takiej rezerwacji poprzez formularz.

 

UWAGA: materiał warsztatowy - nagrania z przesłuchań / zdjęcia będą do odbioru podczas finału. Osobom, które nie będą brały udziału w koncercie finałowym zostanie on wysłany pocztą po 23.maja 2010r.

Podkład do finałowej piosenki "Masz w sobie wiarę" do pobrania tutaj. Wykonanie dostępne jest na stronie http://www.youtube.com/watch?v=e6-BG9RimvA lub tutaj

21.04.2010

Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem eliminacji II etapu konkursu.

Pobierz terminarz: MS Word | PDF

21.04.2010

W związku z wycofaniem się strategicznego sponsora, a co za tym idzie znacznym obniżeniem budżetu II edycji Konkursu Wokalnego Organizatorzy zmuszeni zostali do poczynienia zmian w przebiegu akcji. Mając na uwadze charakter konkursu, jego aspekt edukacyjno-wokalny postanowiliśmy zachować w formie niezmienionej II etap konkursu jak również ustalony wcześniej poziom nagród w III etapie - finale. W związku z powyższym zmianie ulega tylko organizacja finału akcji - główna zmiana to miejsce i gość - Finał Konkursu odbędzie się w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Poznaniu. Pozostałe zmiany zaznaczone zostały w regulaminie.

12.04.2010

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi konkursu informujemy:

 1. Płyty nadsyłane mają zawierać nagrany półplayback (podkład muzyczny) do wykonywanej przez uczestnika piosenki dowolnej, a nie nagranie uczestnika.
 2. Termin nadsyłania zgłoszeń na prośbę uczestników został przesunęliśmy do 15.04.2010, a płyt z akompaniamentem do piosenki dowolnej i (jeśli uczestnik wybiera inny podkład niż zapewniamy) obowiązkowej do 19.04.2010.
 3. Potwierdzenia zgłoszeń wysyłane są na adresy mailowe opiekunów-nauczycieli podane w zgłoszeniach, a nie na adresy uczestników.
 4. Wszelkie informacje związane z konkursem będą umieszczane na stronie konkursu w dziale aktualności. Prosimy o śledzenie tego działu gdyż właśnie tam zostanie zamieszczona lista z terminami i godzinami przesłuchań oraz inne ważne informacje konkursowe.
 5. Niedługo na stronie konkursu, w dziale aktualności pojawi się do pobrania formularz potwierdzający statut laureata eliminacji szkolnych.
 6. Przypominamy o wpłatach wpisowego. Całkowity dochód z wpłat przeznaczony jest na dofinansowanie stypendiów. Jego nieobowiązkowość wynika z faktu, iż zdajemy sobie sprawę, że są dzieci, których rodzice nie byliby w stanie sfinansować nawet tego niewielkiego wydatku. Czekamy więc na wpłaty.

W związku z częstymi zapytaniami dotyczącymi ilości uczestników z dużych szkół informujemy, iż Rada Konkursowa wprowadziła dodatkowe kryterium – wyrównujące szanse uczniów na udział w konkursie – ograniczające ilość uczestników z poszczególnych placówek, a mianowicie:

 1. Szkoły i placówki kulturowo-oświatowe, do których uczęszcza do 500 uczniów mogą wytypować do 5 uczestników do II etapu Konkursu Wokalnego.
 2. Szkoły i placówki kulturowo-oświatowe, do których uczęszcza od 501 - 700 uczniów mogą wytypować do 7 uczestników do II etapu Konkursu Wokalnego.
 3. Szkoły i placówki kulturowo-oświatowe, do których uczęszcza 701 i więcej uczniów mogą wytypować do 10 uczestników do II etapu Konkursu Wokalnego.
Konkurs Wokalny
Edycja 2010
Edycja 2009


 

Created by RTNET