Strona główna CENTRUM DEMOSTENES "

Wydawnictwo

 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi publikacjami. 

Celem Wydawnictwa jest popularyzacja  początkujących twórców zarówno literatury jak i publikacji popularnonaukowych. Wśród nas jest wiele osób, które piszą do szuflacy czasami z powodu niewiary w siebie, a czasami dlatego, że nie wiedzą jak podejść do procesu wydawniczego. Znajdziecie więc tu niebawem niezwykłe książki małych, a zarazem wielkich ludzi.


Wasielewska Patrycja Weronika, Zakątki życia, Poznań 2015

Zapraszamy do lektury wierszy PATRYCJI  WERONIKI  WASIELEWSKIEJ - młodej, dwunastoletniej poetki. W debiutanckim tomiku Zakątki życia znajdujemy ogrom wrażliwości i młodzieńczej refleksji. W tomiku nie zabrakło utworu: Gdy byłam mała, którym autorka wygrała XXXIV Wojewódzki Turniej Białych Piór, Poznań 2015.
[Nakład wyczerpany]


               


Wasielewska Patrycja Weronika,
Przewodnik po wydarzeniach Poznańskiego Czerwca '56", Poznań 2016

Zapraszamy do zapoznania się z dwujęzycznym: polsko-angielskim "Przewodnikiem po wydarzeniach Poznańskiego Czerwca '56" ("A Guide to Poznan June '56"). Publikacja w wersji pudełkowej zawiera napisany przystępnym językiem przewodnik opisujący wydarzenia czerwcowe ora te poprzedza i skutki. Jest nie tylko przedstawieniem chronologii, ale zawiera również relacje naocznych świadków, odniesienia do kultury ówczesnej i obecnej nawiązującej do '56 roku. W skład kompletu oprócz przewodnika wchodzą dwa rodzaje puzzli, gra tylu MEMO "Poznań '56", gra typu Omnibus-Quiz "Poznański Czerwiec" oraz audiobook. Przewodnik zdobył 1. nagrodę w konkursie organizowanym przez Instytut Historii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza i Gimnazjum nr 6 w Poznaniu pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania i Pani europoseł dr Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz.

Tak o przewodniku wypowiedział się 
wybitny historyk, prof. dr hab. Stanisław Jankowiak z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza:
„Do finału dopuściliśmy czternaście prac, czternastu autorów z liceów i z gimnazjów. W zasadzie wszystkie te prace były na bardzo dobrym poziomie, ale naprawdę trzeba powiedzieć o tym, że nagroda główna - praca w kategorii gimnazjów autorstwa Patrycji Wasielewskiej rzeczywiście zaskoczyła nas wszystkich poziomem merytorycznym, sposobem i formą, w której została przekazana informacja o Poznańskim Czerwcu i różnymi pomysłami, które mogą służyć upowszechnianiu wiedzy o Poznańskim Czerwcu w postaci pakietu gier dla różnych grup wiekowych. Chciałbym podkreślić, że to rzeczywiście bardzo dobrze dwujęzycznie przygotowana praca i bardzo dobrze wypadła również jej obrona.”

        Przewodnik    

Całość do nabycia w Wydawnictwie.
Cena jednostkowa: 80 zł    60 zł
Ceny hurtowe dla Instytucji i księgarni do uzgodnienia.
Zamówienia można składać mailowo: info@centrum-demostenes.pl

PROMOCJA: od dziś "Przewodnik..." do nabycia w cenie 60 zł
KUP TERAZ 

Created by RTNET