Strona główna CENTRUM DEMOSTENES "

Nasze publikacje: książki, czasopisma

Wasielewska Patrycja Weronika, Zakątki życia, Poznań 2015

Zapraszamy do lektury wierszy PATRYCJI  WERONIKI  WASIELEWSKIEJ - młodej, dwunastoletniej poetki. W debiutanckim tomiku Zakątki życia znajdujemy ogrom wrażliwości i młodzieńczej refleksji. W tomiku nie zabrakło utworu: Gdy byłam mała, którym autorka wygrała XXXIV Wojewódzki Turniej Białych Piór, Poznań 2015.
[Nakład wyczerpany]


               


Wasielewska Patrycja Weronika,
Przewodnik po wydarzeniach Poznańskiego Czerwca '56", Poznań 2016

Zapraszamy do zapoznania się z dwujęzycznym: polsko-angielskim "Przewodnikiem po wydarzeniach Poznańskiego Czerwca '56" ("A Guide to Poznan June '56"). Publikacja w wersji pudełkowej zawiera napisany przystępnym językiem przewodnik opisujący wydarzenia czerwcowe ora te poprzedza i skutki. Jest nie tylko przedstawieniem chronologii, ale zawiera również relacje naocznych świadków, odniesienia do kultury ówczesnej i obecnej nawiązującej do '56 roku. W skład kompletu oprócz przewodnika wchodzą dwa rodzaje puzzli, gra tylu MEMO "Poznań '56", gra typu Omnibus-Quiz "Poznański Czerwiec" oraz audiobook. Przewodnik zdobył 1. nagrodę w konkursie organizowanym przez Instytut Historii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza i Gimnazjum nr 6 w Poznaniu pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania i Pani europoseł dr Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz.

Tak o przewodniku wypowiedział się 
wybitny historyk, prof. dr hab. Stanisław Jankowiak z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza:
„Do finału dopuściliśmy czternaście prac, czternastu autorów z liceów i z gimnazjów. W zasadzie wszystkie te prace były na bardzo dobrym poziomie, ale naprawdę trzeba powiedzieć o tym, że nagroda główna - praca w kategorii gimnazjów autorstwa Patrycji Wasielewskiej rzeczywiście zaskoczyła nas wszystkich poziomem merytorycznym, sposobem i formą, w której została przekazana informacja o Poznańskim Czerwcu i różnymi pomysłami, które mogą służyć upowszechnianiu wiedzy o Poznańskim Czerwcu w postaci pakietu gier dla różnych grup wiekowych. Chciałbym podkreślić, że to rzeczywiście bardzo dobrze dwujęzycznie przygotowana praca i bardzo dobrze wypadła również jej obrona.”

        Przewodnik    


red. Wasielewska Magdalena,
Energetyczne wspomnienia duszą malowane, Poznań 2017

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją z okazji 80-lecia Technikum Energetycznego w Poznaniu - lata 1937-2017. Publikacja zawiera historię szkoły, hymn szkoły, informacje o patronie oraz wspomnienia absolwentów.

https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/show_cover.jpg?picture_id=22589


Wasielewska Magdalena, Kaplicka Aleksandra, Hurysz Mateusz

Krótka historia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Z. Tylewicza w Poznaniu.

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją z okazji 100-lecia SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Z. Tylewicza w Poznaniu.
Spis treści:
- Współczesność - czyli co robimy na co dzień
- Szkoły i instytucje działające w ramach Ośrodka
- Dyrektorzy placówki
- Patron - Zbigniew Tylewicz
- Rozmowa z Panią Aleksandrą Skorniak, Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Z Tylewicza w latach 2005-2015
- A u nas jest pięknie

    
red. Nowak Barbara
Opracowanie: Aleksandra Skorniak, Grażyna Siczyńska, Elżbieta Olszak, Teresa Kopeć, Barbara Nowak, Marcin Kotarski


Dotykając historii. Monografia
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu.


Zapraszamy do zapoznania się z publikacją z okazji 100-lecia SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Z. Tylewicza w Poznaniu.
Spis treści:
- Historia Ośrodka
- Sylwetka patrona Ośrodka
- Charakterystyka działalności Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
- Przyjaciele Ośrodka
- Ośrodek dziś
- Społeczność Ośrodka
- Hymnokładka

 

Created by RTNET